ARAŠÍDOVÝ OLEJ 250 ml

Neohodnoceno
Značka: Olerico

100% přírodní olej lisovaný za studena z burských oříšků, plodů podzemnice olejné.

Olej je velmi vydatný, a zároveň lehce stravitelný, s charakteristicky jemnou chutí a vůní. Lze jej využit v teplé i studené kuchyni. Hodí se na pečivo, do salátů, omáček, majonéz, na smažení i pečení.

Je cenným zdrojem kyseliny linolové, flavonoidů, vitamínů E, B1, B2 a dále jódu, hořčíku, vápníku i zinku.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Arašídový olej je velmi vydatný, a zároveň lehce stravitelný produkt jemné vůně a chuti po čerstvých arašídech, vhodný pro všechny věkové kategorie. Díky svým vlastnostem nabízí široké spektrum využití jak ve studené, tak teplé kuchyni. Hodí se nejen do nejrůznějších salátů a na čerstvou zeleninu, ale i na smažení a pečení, jelikož je možné jej zahřívat na vysokou teplotu. Pro milovníky asijských pokrmů znamená nepostradatelnou ingredienci při jejich vytváření. Je významným zdrojem vitamínu B a E, neobsahuje žádný cholesterol a je bohatý na bílkoviny. Další možností využití je přímo na pokožku, a to jako základ pro masážní oleje nebo čistící pleťový olej, přičemž je pokožkou převážně velmi dobře snášen. Je třeba mít se na pozoru pouze v případě alergie na ořechy, konkrétně arašídy.

Arašídový olej je vyráběn z burských oříšků neboli arašídů, plodů původem brazilské rostliny, podzemnice olejné. Oříšky jsou nejprve zbaveny skořápky, a poté se přímo lisují.

Kulinářství:

Hodí se do teplé i studené kuchyně, jako zálivka do salátů, přímo na syrovou zeleninu, na pečivo, do polévek, omáček a majonéz, na smažení a pečení.

olerico

Touha poznávat nové chutě a propojit je se zdravým životním stylem nás inspirovala k založení této rodinné firmy a těší nás, že můžeme naše produkty nabídnout i Vám.

U nás najdete pouze prémiové oleje, lisované za studena z nejkvalitnějších surovin bez zbytečností, které do jídel nepatří, jako konzervanty, barviva, či jiné přísady. Tím si zachovávají veškeré zdraví prospěšné látky, a díky jejich pravidelnému užívání z nich profituje celý organizmus. A o to nám jde především. Další důležitou vlastností, kterou se naše oleje pyšní, je jejich jedinečná chuť. Olej dokáže udělat zázrak z každého pokrmu, stačí se nebát a vybrat si.