DÝŇOVÝ OLEJ 250 ml

Neohodnoceno
Značka: Olerico

100% přírodní olej lisovaný za studena z nedrcených semínek dýně.

Olej je charakteristický výraznou dýňovou chutí a hnědou až červenou barvou. Hodí se k přímému použití za studena, k dochucení polévek, rizota, grilovaných ryb či těstovin, do salátových zálivek, ovesné kaše.

Je cenným zdrojem vitamínů E, B1, B2 a K, dále hořčíku a zinku.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Dýňový olej je delikatesou mezi oleji. Má výraznou dýňovou chuť a hnědou až červenou barvu. Díky svému složení je zdrojem velmi cenných látek. Ne nadarmo bývá nazýván jako „olejový zázrak“ nebo „lékárna v kostce“, a to pro svůj vysoký obsah minerálních látek a zinku. Hodí se k použití za studena, jako zálivka do salátů, ke grilované zelenině či masu nebo k přímé konzumaci. Tepelným zpracováním ztrácí svou chuť i své zdravé vlastnosti.

Dýňový olej se vyrábí z celých nedrcených semínek, která se nesolí, nepraží a nepoužívají se konzervační ani barvící přísady.

Kulinářství:

Hodí se k přímému použití za studena, k dochucení polévek, rizota, grilovaných ryb či těstovin, k zakápnutí zeleniny, brambor i sýrů. Skvěle se hodí do salátových zálivek a výborně chutná například v ovesné kaši.

olerico

Touha poznávat nové chutě a propojit je se zdravým životním stylem nás inspirovala k založení této rodinné firmy a těší nás, že můžeme naše produkty nabídnout i Vám.

U nás najdete pouze prémiové oleje, lisované za studena z nejkvalitnějších surovin bez zbytečností, které do jídel nepatří, jako konzervanty, barviva, či jiné přísady. Tím si zachovávají veškeré zdraví prospěšné látky, a díky jejich pravidelnému užívání z nich profituje celý organizmus. A o to nám jde především. Další důležitou vlastností, kterou se naše oleje pyšní, je jejich jedinečná chuť. Olej dokáže udělat zázrak z každého pokrmu, stačí se nebát a vybrat si.