Hovězí podkova - regionální potravina

Neohodnoceno

Detailní popis produktu

Popis produktu není dostupný

 

statek u misařů

Od 1.4.2011 se tak začala psát novodobá historie Statku U Misařů. Z původních 70 ks skotu se farma rozšířila na 380 ks skotu všech kategorií a 70 ks prasat. Chováme dojený skot i masný skot, vykrmujeme býky a odchováváme vlastní jalovice. Obhospodařujeme přibližně 200 ha zemědělské půdy, z čehož je přibližně 60% luk a pastvin, které do naší kopcovité krajiny podle nás patří. Na orné půdě se pěstují pouze krmné plodiny (kukuřice, jetel, lupina), které zajišťují dostatečnou krmivovou základnu pro skot.

Na statku zaměstnáváme 5 lidí, kteří se pečlivě starají o zvířata a díky kterým dosahujeme především u výkrmu býků výborných výsledků. Mladí býci jsou odváženi na jatka do nedaleké Albeře, následně poraženi a jejich maso se stává od roku 2018 základem výroby našich masných výrobků. Kvalita krmení a rychlý růst se odráží v kvalitě masa našich býků. Toto se stává základem pro naše steakové maso, které prochází procesem zrání a staření. Více se dozvíte v masné výrobě.

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení