MAKOVÝ OLEJ 250 ml

Neohodnoceno
Značka: Olerico

100% přírodní olej lisovaný za studena ze semen českého máku modrého.

Olej je charakteristický jemnou chutí i vůní po mletém máku. Hodí se do teplé i studené kuchyně do slaných i sladkých pokrmů.

Je cenným zdrojem vápníku a hořčíku, železa i vitamínu E.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Makový olej je přiznačný nezaměnitelně jemnou chutí i vůní po mletém máku a jasně žlutou barvou. Je významným doplňkem zdravé stravy, a to zejména díky vysokému obsahu vápníku, dále pak hořčíku, železa i vitamínu E. Svými vlastnostmi jej lze přirovnat k oleji lněnému, přičemž je méně mastný a obsahuje méně nenasycených mastných kyselin. Je velmi příjemný na pokožku, je možné ho využít i jako masážní prostředek, svou vůní navíc působí uklidňujícím dojmem na psychiku.

Makový olej se vyrábí ze semen českého máku modrého, a to lisováním za studena bez přídavku barvících či konzervačních látek.

Kulinářství:

Makový olej se hodí do studené i teplé kuchyně jako výborný doplněk jak slaných, tak sladkých pokrmů.

olerico

Touha poznávat nové chutě a propojit je se zdravým životním stylem nás inspirovala k založení této rodinné firmy a těší nás, že můžeme naše produkty nabídnout i Vám.

U nás najdete pouze prémiové oleje, lisované za studena z nejkvalitnějších surovin bez zbytečností, které do jídel nepatří, jako konzervanty, barviva, či jiné přísady. Tím si zachovávají veškeré zdraví prospěšné látky, a díky jejich pravidelnému užívání z nich profituje celý organizmus. A o to nám jde především. Další důležitou vlastností, kterou se naše oleje pyšní, je jejich jedinečná chuť. Olej dokáže udělat zázrak z každého pokrmu, stačí se nebát a vybrat si.