Farma Liška

 

logo-w

V roce 2001 jsme koupili pozemek o rozloze 1ha na budování rodinné farmy. V první fázi jsme postavili stáje, dílnu a malé zázemí. Od majitele pozemku, od kterého jsme pozemek koupili, jsme si zpachtovali 11 ha půdy, hlavně pastviny, které jsme ohradili na pastvu masného dobytka.

Vybudovali jsme zimoviště pro dobytek a nakoupili první jalovice plemene Galloway (6 kusů) a současně jsme koupili i plemenného býka. Pořídili jsme první traktor značky Fendt a stroje opotřebené na pícniny, nahrabovák, obracák, lis na balíky a rotačku české výroby.

Záměr byl jasný – chov masného dobytka a výkrm zástavových býků, porážka a prodej masa. V období 2001 až 2016 jsme nakoupili pozemky ve výměře 45 ha. Další pozemky jsme propachtovali od známých a kamarádů. Dohromady naše farma má 120 ha (70 ha orné půdy, 50 ha luk).

V roce 2014 jsme zahájili výstavbu stodoly, výrobny uzenin a bourárny na maso. V roce 2015 proběhla kolaudace výrobny a bourárny.

V prosinci roku 2016 jsme začali vyrábět uzeniny a koupili jsme pojízdnou prodejnu, která v současné době jezdí po 80-ti vesnicích v okrese Tábor.

Na farmě jsme téhož roku otevřeli farmářský obchod, kde prodáváme své výrobky a vepřové a hovězí maso.

 

Žádné produkty značky Farma Liška nebyly nalezeny...

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení